تقویم
محتويات مرتبط
اخبار > صحبت های شنیدنی رئیس ستاد با زائرین و خادمین عتبات دانشگاهیان
 


  چاپ        ارسال به دوست

صحبت های شنیدنی رئیس ستاد با زائرین و خادمین عتبات دانشگاهیان

بسم الله الرحمن الرحیم

زائرین عزیز و خادمین مخلص عتبات دانشگاهیان

سلام علیکم

با صلوات بر حضرت محمد مصطفی(ص) و سلام بر امیرمومنان حضرت علی علیه السلام و درود بر یگانه بانوی عالمیان حضرت زهرا(س) و اولاد پاک و مطهرش و سلام بر شهید کربلا حسین علیه السلام. بعد از برگزاری چهارده دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات لازم دانستم مواردی را بیان کرده و با آرزوی قبولی زیارات زائرین، قبولی خادمی خدمتگزاران این حرکت فرهنگی را از خداوند متعال مسئلت نمایم.

دانشگاهیان زائر عتبات؛

عزیزان من، اساتید، دانشجویان و کارکنان محترم دانشگاه های سراسر کشور که تا کنون توفیق زیارت عتبات را همراه با کاروان های دانشگاهی داشته اید؛ رفتن به زیارت و مشاهده و تبرک مراقد شریف امامان معصوم بی شک جان و دل آدمی را جلا و صفا می دهد و مدت ها پس از سفر تاثیرش در وجودمان خواهد بود.

ولی و اما و اگر هم ندارد. همین که توفیق تشرف پیدا می کنیم زنگارهای وجودمان زدوده می شود. برای رسیدن به مقاصد والا باید رفت و این رفتن است که به رسیدن منتهی خواهد شد.

حالا که کربلایی شده اید و جانتان بوی صحن و سیرای امیرمومنان و شهید کربلا را گرفته است، برای مصفا شدن و همرنگ اهل بیت(ع) شدن باید مواظبت بیشتری کنیم. حالا که توفیق رفیق راهمان شده است و خاطرمان پر شده از تصاویر حرمین شریف نجف و کربلا و کاظمین، بیشتر باید نگاهمان و ذهنمان را نگه داریم و خاطرمان را جمع توفیق دوباره کنیم.

اینجاست که می شود گفت بی شک زیارت ما قبول شده است و حسینی(ع) شده ایم.

در ستاد بر آنیم تا با برنامه ریزی های مختلف پس از سفر عتبات و سفرهای زیارتی شهر مقدس قم و ارتباط با شما، همچنان همراهتان باشیم و برای شما و عزیزانتان آرزوی توفیق سفرهای مکرر و با معرفت به اماکن مقدس را از خداوند متعال مسئلت داریم.

 

کارگزاران عتبات دانشگاهیان؛

مسئولین، مدیران، روحانیون و معینه های محترم کاروان های دانشگاهی و همه عزیزانی که ستاد را در برگزاری چهارده دوره عتبات دانشگاهیان یاری رسانده اید. برای تکریم شما بهتر از خادمی دستگاه اهل بیت(ع) عنوانی نیافتم که ان شاالله مورد تائید حضرت بقیه الله (عج) قرار بگیرد.

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات یکایک شما از خداوند منان قبولی این خادمی را مسئلت داشته و امیدوارم همواره در این مسیر ثابت قدم باشید.

لازم دانستم از بعثه مقام معظم رهبری در حج زیارت و به ویژه بعثه مقام معظم رهبری در عراق تشکر ویژه داشته باشم و نهایت قدردانی ستاد را به مسئولین سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا و نمایندگان محترمشان در عراق اعلام دارم. بی شک برگزاری این برنامه ها مرهون زحمات یکایک شما عزیزان بوده است. در ادامه از بانک ملت به عنوان حامی حرکت فرهنگی عتبات دانشگاهیان صمیمانه تشکر می کنم.

بی شک همراهی مدیران و عوامل ثابت هتل ها، مدیران کاروان ها، روحانیون و معینه ها نقش اصلی برگزاری دوره های مختلف اعزام دانشگاهیان به عتبات بوده است که در دوره چهاردهم با هماهنگی بالایی صورت گرفته است. همچنین هماهنگی مسئولین و کارشناسان شوراهای استانی سراسر کشور ودفتر مرکزی در ثبت نام و اعزام کاروان های دوره چهاردهم شایسته تقدیر است.

حضور نمایندگان و عوامل ستاد در عراق به ویژه نجف اشرف و کربلای معلی نقطه قوتی برای برگزاری برنامه های ویژه زائرین دانشگاهی بود که با حضور خادمین با تجربه و دلسوز تاثیرش دوچندان می شد. که از یکایک ایشان نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

این مجموعه ها در برگزاری عتبات دانشگاهیان با هم افزایی و هماهنگی کامل سعی در برگزاری اعزام هایی دارند که مورد رضایت شما زائرین گرانقدر باشد، امیدواریم تا کنون سفرهای دانشگاهی عتبات مورد توجه و رضایت شما خانواده بزرگ دانشگاهی قرار گرفته باشد و بتوانیم نقایص را کاملا مرتفع کنیم و با تسهیلات ویژه دانشگاهی، امکان حضور همه علاقمندان دانشگاهی را در سفرهای عتبات فراهم کنیم.

و من ا... توفیق

سید محمدرضا فقیهی


١٢:٢٧ - دوشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٥    /    عدد : ٤٩٢١٣٢    /    تعداد نمایش : ٣٧٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
عنوان