دوره دانش افزایی اساتید و اعضاء هیات علمی باموضوع سبک زندگی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد

دوره دانش افزایی اساتید واعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران باموضوع سبک زندگی و تاکید برچالش های فضای مجازی و مواجهه ایمانی با بحران های اجتماعی کرونا با هماهنگی مرکز هم اندیشی دانشگاه از روز سه شنبه مورخه ۱۶شهریور لغایت پنجشنبه ۱۸ شهریور۱۴۰۰ به مدت سه روز با حضور چهل استاد و در دوازده ساعت به صورت مجازی برگزارشد.
  در ابتدا دکترشیرزادغلامی دبیرهم اندیشی اساتید دانشگاه ضمن تشکر از اساتید محترم شرکت کننده در این طرح به معرفی استاد مدعو پرداختند و ‌گفتند: در این دوره سعی شده با دعوت از دکتر کریمی عضو هیات علمی پژوهشگاه تعلیم وتربیت و مدیرمطالعات بین المللی تیمزTimss درایران ، با سابقه علمی و پژوهشی ممتاز و تالیف ۶۴ عنوان کتاب و مقاله داخلی و بین المللی دوره ای مفید و آموزنده را ارائه دهیم . ایشان درادامه درمورد نحوه برگزاری این دوره توضیحات مختصری را ارائه نمودند.
 دکتر کریمی باطرح موضوع تحولات بنیادی ظهورکرونا و تاثیر آن در سبک زندگی گفتند: جهان آبستن حوادثی دگرگون ساز است که مارا ازآنچه بوده ایم به سوی آنچه باید باشیم سوق می دهد تا خود و جهان هستی رابه گونه ای دگرسان بنگریم و سبکی دگر ازجنس زندگی درخود ایجادکنیم .ایشان با تعریفی مشخص ازسبک زندگی گفتند: سبک زندگی به تعبیرقران همان شاکله (شکل دهنده وشکل یابنده) درون سازی و برون سازی باجهان هستی است و واژه ایمان درواقع تصدیق قلبی به کسی یاچیزی است که فراتر از عقل و منطق و محاسبات مادی انسان است.
 استاد برجسته دانشگاه در ادامه ضمن بیان چیستی و چگونگی ظهور ویروس کرونا به نحوه نگرش ما به این پدیده اشاره کردندو معتقدند بایدهرپدیده ای ازجهان هستی را به دور ازخودبینی وخودرایی بنگریم تادریافت درستی ازجایگاه وکارکرد آن داشته باشیم .
 ایشان در قسمت پایانی بحث خود یادآورشدندلازمه تغییردر زندگی ،تغییرنگاه و منظر دید است .آنهایی که جهان راازدید خود می نگرند براین باورندکه ویروس کرونا صرفا یک پدیده مزاحم، مخرب وکشنده است اما آنهایی که خودرا ازمنظرجهان می نگرند ویروس کرونا درنظرشان باهمه خطرات و بدی ها، یک فرصت ورزمایش وجدانی همگانی است تا انسان به ضعف ها، نادانی ها ورفتارهای خود باخود وجهان آگاه شود.
 درخاتمه ی این نشست سه روزه هر یک از اساتید سئوالات اساتید خود را مطرح نمودند و استاد ضمن پاسخگویی به سئوالات به معرفی منابع پژوهشی از جمله کتاب" کلیدهای همزیستی مسالمت آمیز با کرونا" وکتاب "روان درمانی سلبی" پرداختند.
 
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *