مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دردانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار گردید.

 این نشست که در روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ با حضور رئیس محترم دانشگاه ، حجت الاسلام دکترسیدحسین حسینی مسئول نهاد رهبری و جمعی از اعضاء هیات علمی و هیات رئیسه دانشگاه و برخی از مدیران و کارکنان دانشگاه در تالار آیت الله کوهستانی ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد،دکتر موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) به حاضرین و میهمان ویژه برنامه، به فداکاریها و ایثارگری سردار سلیمانی اشاره داشتند و از نقش موثر ایشان در منطقه یاد کردند.
در ادامه حجت الاسلام دکتر سید حسین حسینی کارنامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به سه ویژگی شخصیتی سردار شهید اسلام پرداخت و گفت: حاج قاسم سلیمانی 
اهل معنویت و عبودیت است. او عبد خدا بود، معنویت گرا، اهل ابتهال و تضرع، متهجد بود. چنان که از همرزمان ایشان نقل است که طی سال‌ها رفاقت با حاج قاسم هیچ وقت ندیدند که نماز شب ایشان قطع شود. لذا او را با انگشتری که با آن نماز شب می‌خواند و عبای متبرک مقام معظم رهبری که سالها با آن نماز شب خواند به خاک سپردند. همچنین اخلاص شهید سلیمانی رمز شخصیت و محبوبیت او است.
دکتر حسینی، وفاداری به مکتب اهل البیت (ع) و ولایتمداری را ویژگی دوم شهید سلیمانی دانست و گفت: او شخصیتی ولایت مدار و مدافع ولایت فقیه بود. 
 ایشان ویژگی سوم سردار سلیمانی را شجاعت و شهادت طلبی او عنوان کرد و افزود: سپهبد سلیمانی، ژنرال استراتژیک و فرماندهی بی نظیر، شجاع و شهادت طلب بود. 
 او به همگان فهماند که می شود با تکیه بر ایمان، نیروی لایزال الهی، تعبد به اصل ولایت فقیه و با اتحاد مسلمین مقابل ستمگران ایستاد، مقاومت کرد و به پیروزی رسید
سخنران بعدی این مراسم، سردار سرتیپ پاسدار محمد امامقلی معاون سپاه قدس و از همرزمان سردار شهید سلیمانی بودند که ضمن تشکر از برگزار کنندگان این مراسم و تشکر از جامعه پزشکی و ادای احترام به شهدای سلامت، به خصوصیات و ویژگی های بارز سردار سلیمانی و خاطراتی از رفتار توآم با اخلاق و بصیرت او پرداخت. سردار امام قلی، با اشاره به توطئه سعودی ها علیه عراق و تشکیل داعش، عنوان کرد: داعش مدل پیشرفته وهابیت بود و وهابی ها و تکفیری ها هیچ اعتقادی به اسلام ندارند و مشرک واقعی هستند و علیه انسانیت جنگیدند.
معاون سپاه قدس، با بیان اینکه سوریه انقلاب اسلامی را به رسمیت شناخت و از انقلاب حمایت کرد و در دفاع مقدس حامی ایران بود، گفت: حمایت سوریه از انقلاب اسلامی و حزب الله در جنگ ۳۳ روزه موجب شد که سعودی ها از آنان انتقام بگیرند. دفاع از سوریه دفاع از جمهوری بود و خون های زیادی از مدافعان ایرانی و افغانستانی و سوری و عراقی برای دفاع از سوریه ریخته شد. داعش، عراق و سوریه را چند روزه در هم پیچید و می خواست وارد ایران شود، اما حاج قاسم در خط مقدم ماند و دشمن را شکست داد. 
معاون سپاه قدس با بیان اینکه هدف اصلی دشمنان اسلام از ایجاد جنگ در منطقه ضربه زدن به انقلاب و ازبین بردن نظام جمهوری اسلامی است، گفت: دشمنان علاوه بر اینکه به اهداف شوم خود نرسیدند، موجب شدند فرهنگ ایستادگی و مقاومت رزمندگان اسلام و مدافعان حرم در جهان اثبات شود.
شایان ذکر است این برنامه مورد استقبال بسیار زیاد حضار قرار گرفت و در روحیه بخشی به قشر خدوم جامعه پزشکی بسیار سودمند بوده است. 
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *